Gazilerimiz Sarıkamış’ta !

Mardin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazilere Kars Sarıkamış gezisi düzenledi.

 

Mardin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hüsnü Bengin Efetürk, hayata geçirdikleri sosyal proje kapsamında düzenledikleri gezi programına katılan 30 Gaziyi Sarıkamış’a gönderdiklerini belirten ve Sarıkamış gezisinden dönen gazilerin Mardin’de akşam yemeğinde ağırlanıp Otelde misafir edildiklerini söyleyen İl Müdürümüz Hüsnü Bengin Efetürk konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazilerimiz için düzenlenen Kars/Sarıkamış gezisi 

18 Eylül Pazar günü saat 09.30’da düzenlenen törenle 30 gazimiz ve Aile ve Sosyal Politikalar Mardin İl Müdürlüğünden 5 personel Mardin Valiliğinden Kars/Sarıkamış’a hareket etmiştir. Güzergâh üzerinde bulunan Veysel Karani Külliyesi gazilerimiz tarafından ziyaret edilmiştir.

 

Akşam saatlerinde Kars ili Sarıkamış ilçesine ulaşılmış, 4 yıldızlı otelde konaklanmıştır. 19 Eylül günü sabahında gazi grubumuz ile kahvaltı yapıldıktan sonra Allah-u Ekber Şehitliği ziyaret edilmiştir.  Saat 11.00’da Kars Valiliği önünde 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen törene gazilerimizin katılımı sağlanmıştır. Sonrasında Kars Valiliği himayelerinde Aile ve Sosyal Politikalar Kars İl Müdürlüğü tarafından 4 yıldızlı otelde gazilerimiz onuruna düzenlenen yemek programına katılım sağlanmıştır. Mardin ilimizdeki her ilçemizden birer gazimiz ve İl Müdürlüğü personelimiz ile beraber Kars Vali Vekili Mehmet Halis Aydın makamında gazilerimizi kabul etmiştir. Akabinde gazilerimiz 14’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Turan İnan’ı makamlarında ziyaret etmiştir. Kars Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yüksel Öztürk ve Kars ilinde yaşayan gazilerimiz, Mardin Gazilerimizi Kars Muharip Gaziler Derneğinde ağırlamıştır. Daha sonra gazilerimiz Kars Kalesini, Sarıkamış Şehitliğini gezerek, saat 19.00’da otelde personel ve gazilerimizin bulunduğu akşam yemeği yenmiştir. 20 Eylül Saat 08.30’da Sarıkamış ilçesinden Mardin ilimize doğru yola çıkılmıştır.

 

20 Eylül’de saat 18.00’de Mardin ilimize ulaşılmış, 5 yıldızlı otelde Mardin Valimiz Mustafa Yaman himayelerinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından gazilerimiz onuruna düzenlenen akşam yemeği programına katılım sağlanmıştır. Yemek sonrası ilçelere ulaşım sağlayamayacak gazilerimiz 5 yıldızlı otelde konaklatılmıştır. Gazilerimiz Mardin Valiliğine ve Mardin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne gezi ve yemek organizasyonundan dolayı memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.