“3 Aralık Dünya Engelliler Günü”

            ​Aile ve Sosyal Politikalar Mardin İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesinin ortak bir organizasyonu olan 3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinliği çerçevesinde Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, Milletvekilleri ve Kurum Amirleri ve Engellilerimiz ve Ailerinin katılımlarıyla, bir program düzenledi.

Adem KUYUMCU’nun sunumuyla “Engelli Aileleri ile Tecrübe Paylaşımları” konuşmasıyla program başladı.



Programda Mardin Sakatlar Derneği Başkanı Hasan ANUK, Mardin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüsnü Bengin EFETÜRK, Mardin Milletvekilleri ve Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, “Engelsiz Mardin” projesi kapsamında çekilen fotoğrafları gezdi. Programın yapıldığı salona gelen Yaman, masaları tek tek gezerek engelli ve aileleri selamlayıp sorunlarını dinlediler.



Program gelen misafirlere yemek ikramı ile başlayıp Ses Sanatçısı Mehtap DEMİR hanımefendinin vermiş olduğu konseriyle devam etti. Konsere eşlik eden tüm misafirler doyasıya eğlendiler, engelli birey ve aileleri programdan çok memnun kaldıklarını, programın düzenlenmesinde emeği geçen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Hüsnü Bengin EFETÜRK'e , Mardin Valisi ve  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Mustafa Yaman beyefendiye teşekkür ettiler.